Питання землекористування в фактах та коментарях адвокатського об’єднання «Чудовський та партнери».

Ковтун Валерій Олександрович (наш клієнт) на підставі Договору дарування земельної ділянки, який 08 червня 2015 року посвідчено приватним нотаріусом Ірпінського міського нотаріального округу Київської області реєстр. №797 є власником земельної ділянки №1/2, що знаходиться за адресою: Київська область, смт. Ворзель, вулиця Островського (кадастровий номер 3210945600:01:023:0064, цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)).

Право власності також підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 08 червня 2015 року №38702875.

На сусідніх земельних ділянках, за 4 метри від паркану Клієнта збудовано Обєкт.

На вказаному об’єкті Тагайчинов Валерій Іванович, як фізична особа-підприємець організував діяльність щодо обробки та виробництва металовиробів.

Вказана діяльність здійснюється на регулярній основі та супроводжується постійними шумами (грюкіт, різка металу, завантаження/розвантаження металу, тощо).

Крім того, кілька років тому на виробництві ФОП Тагайчинова В.І. уже траплявся вибух, який забрав життя однієї людини, що вкотре обґрунтовує підозри щодо ігнорування ФОП Тагайчиновим В.І. вимог пожежної безпеки під час проектування та забудови об’єкту за адресою: Київська область, сел.. Ворзель, вул. Островського, буд. 1.

Перевищення допустимого рівня шумів уже підтверджено «Ірпінським міським відділом лабораторних досліджень» ДУ Київського обласного лабораторного центру МОЗ України у відповідності до Протоколу від 21 вересня 2017 року №22/40.

Для припинення виробництва ми звернулися (в деяких випадках продовжили роботу тих хто в інтересах клієнта звернувся до нас):

- До Держпродспоживслужби.

За наслідками звернення Ковтуна Валерія Олександровича до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та в свою чергу на виконання Припису Ірпінського міського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 19 лютого 2018 року №000002 (далі – Припис) ФОП Тагайчинов В.І. зобов’язаний був в строк до 19 серпня 2018 року розробити проект організації санітарно-захисної зони підприємства за адресою: 08296, Київська область, смт. Ворзель, вул. Героїв Ворзеля, буд. 1 згідно результатів розрахунків та лабораторних досліджень концентрації шкідливих речовин у атмосферному повітрі, рівнів шуму, вібрації, проведення на межі санітарно-захисної зони підприємства та житлової забудови, а також розробити План заходів по усуненню даних порушень.

В ході перевірки виконання Припису 12 вересня 2018 року ФОП Тагайчинова В.І. не відшукали.

В ході перевірки виконання Припису 18 вересня 2018 року ФОП Тагайчинов В.І. не надав проект організації санітарно-захисної зони підприємства та надав договір про екологічні послуги щодо намагання зменшити в майбутньому санітарно-захисну зону підприємства.

* санітарно захисна зона – це зона, яка в даному випадку має складати 50 метрів від підприємства до житлової забудови (в т.ч. до відповідних земельних ділянок).

На разі звернулися до ГУ Держпродспоживслужби в місті Києві з Клопотання про те, щоб останні у зв’язку з невиконанням ФОП Тагайчиновим В.І. вимог Припису звернулися до адміністративного суду з позовом про зупинення виробництва.

- До Держгеокадастру.

За наслідками звернення Ковтуна Валерія Олександровича до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, останніми притягнуто гр. Тагайчинова В.І. до адміністративної відповідальності за статтею 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення та видано Припис про усунення недоліків від 25 квітня 2018 року №198-ДК/0017Пр/03/01/-18 з терміном виконання 18 травня 2018 року (далі – Припис).

У відповідності до Листа ГУ Держгеокадастру в Київській області від 05 вересня 2018 року №У-253/0-2997/6-18 ГУ Держгеокадастру в Київській області здійснено контроль за виконанням Припису, при якому встановлено, що станом на 18 травня 2018 року виготовлення виробів з металу у будівлі гараж-сараю та господарчого блоку по вул. Героїв Ворзеля, буд. 1 в смт. Ворзель не ведеться.

Фактично ми так розуміємо чи взагалі ніхто не виїздив, чи не заморочувалися при перевірці, чи Тагайчинов просто вимкнув станки на період перевірки.

Написали повторно до ГУ Держгеокадастру в Київській області та Головного управління Держгеокадастру щодо повторно перевірили виконання Припису невідповідність того, що вони нам пишуть фактичним обставинам.

- до ГУ Державної служби надзвичайних ситуацій в Київській області.

Клопотання щодо перевірки вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, на об'єкті, розташованому Київська область, с. Ворзель, вул. Героїв Ворзеля, буд. 1. Так як наш об’єкт є самобудом, який лише з часом введений в експлуатацію підозрюємо, що норми пожежної безпеки при проектуванні не дотримувалися.

- до ГУ Держекоінспекції в Київській області

Клопотання щодо перевірки вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів в частині здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за адресою провадження останнім підприємницької діяльності, а саме: Київська область, с. Ворзель, вул. Героїв Ворзеля, буд. 1. Постійні неприємні запахи, рослинність, що ближче до об’єкту гірше виглядає.

До речі, фізична особа підприємець – Тагайчинов В.І. , який є депутатом Ворзельської селищної ради, веде себе розкуто, ні за що не переживає.

Клієнту він озвучував, що може всіх купити «якщо треба»!